072-2160433

דלתות אש

תוכן עניינים

לעתים קרובות אנו שומעים בחדשות על שריפות ודלקות שפרצו בבתים ובבניינים שונים וגרמו לנזקים ברכוש ולפגיעות בנפש. אחת הדרכים להגן על עצמכם ועל חפציכם מפני מקרים כאלה היא להתקין דלתות אש. מדובר בדלתות ביטחון בעלות בידוד גבוה ועמידות בפני אש. בשעת חירום, ניתן לסגור את הדלתות האלה כדי למנוע מהאש להתפשט לחדרים נוספים.

✔️ ניסיון בתחום המיגון של עשרות שנים
✔️ התקנה מקצועית של הדלתות
✔️ דלתות על פי התקן של מכון התקנים הישראלי
להצעת מחיר חייגו עכשיו! 072-2160433

דלתות אש

את המונח דלתות אש רובנו שמענו בעבר, יכול להיות שאנו יודעים על בית שיש בו דלת אש, או עסק מסוים. אך הרבה מאתנו לא באמת יודעים בדיוק מהן הדלתות האלו, מה תפקידן בהצלת חיים ולמה בעצם צריך אותן, קל וחומר למה החוק מחייב שתהיה דלת אש במבנים מסוימים.

חברת האחים תורתי בע"מ מייצרת, משווקת ומתקינה מזה עשרות שנים פריטי מסגרות לצורך מיגון, כולל דלתות אש. בזכות המוצרים האיכותיים שלנו כבר אלפי לקוחות מרגישים בטוחים ומסוגלים לישון נטולי דאגות, כיוון שהם מרגישים ערוכים לכל צרה שלא תבוא.

מהי דלת אש?

דלת אש ניתן למצוא כיום בממ"דים, מוסדות ציבוריים ומקומות עבודה. דלתות אלו שומרות על העשן או האש בתוך החדר שעליו הן סוגרות, ומונעות מהם להתפשט לאזורים אחרים במבנה. כיום הן מהוות חלק בלתי נפרד ממערכת הגנת האש הפסיבית של מבנים מסוגים שונים.

כדי למנוע את התפשטות האש והעשן לזמן מוגדר, הדלתות מיוצרות מחומרים עמידים, שנועדו לעמוד בפני אש למשך 30 עד 120 דקות, תלוי בדירוג העמידות. לדלתות יש רצועות עמידות ועבות, אשר בעת המגע עם האש מתרחבות וממלאות את הרווח בין הדלת למשקוף, מה שאוטם את החדר במידה רבה.

למה צריך דלת אש?

דלתות אש יכולות להציל חיים ממש, ולמנוע נזק נוסף למבנה ולתכולתו בדרכים הבאות:

 

בזמן שריפההן שומרות על השריפה בחדר שבו התחילה, מונעות מהשריפה להתפשט.
דרכי מילוטהן שומרות על דרכי המילוט נקיות מאש ובכך מעניקות למשתמשים במבנה זמן נוסף להתפנות בבטחה.
גישה לכוחות ההצלההן הופכות את הגישה לנוחה ובטוחה עבור כוחות כיבוי האש וההצלה.
הבנייןהן מגנות על שאר הבניין, תכולתו ומבנים אחרים בקרבת מקום מפני נזקים נוספים

דלת אש מעניקה יותר שקט נפשי, כך אם ישנה שריפה במבנה והיא תתפקד כמו שאמורה, היא יכולה להוות גורם מציל חיים ממש.

מה הופך את דלתות האש לבטיחותיות ולחשובות כל כך?

דלת אש מורכבת משני משטחים מתכתיים משני צדדיה, שביניהם יש חלל מבודד. הודות לחלקים השונים המרכיבים אותה, צד אחד של הדלת נותר קר יחסית ומאפשר נגיעה בידית הדלת לצורך פתיחתה בשעת שריפה כדי לברוח. אנו דואגים להתקין את הדלת כך שהיא תיפתח לכיוון היציאה המהירה ביותר מהבניין. בדרך כלל היא תוביל למדרגות החירום או ליציאה עצמה ממש כמו במקרה של דלתות ביטחון. מאחר והדלתות חסינות בפני אש יש לסגור אותן. כך, אפשר למנוע מהאש להתפשט בתוך החדרים והמסדרונות שבבניין ולאפשר לאנשים להימלט מהמקום במהרה.

סוגי דלתות אש

הסוגים השונים של דלתות אש באים כדי לתת מענה לסוגים שונים של צרכים, המשתנים ממבנה למבנה. הדלתות השונות נותנות מענה לצרכי המיגון של המבנה בהתאם לדרישות התקן בעת שריפה, וכן גם מספקות מענה לשימוש יומיומי שלא במקרי חירום.
הדלתות נבדלות זו מזו בסוג הכנפיים שלהן, בחומרים מהן מיוצרות, בעמידותן (יש דלתות שיגלו עמידות למשל 30 דקות לפני שיקרסו, בעוד שאחרות יוכלו להחזיק מעמד למשך 120 דקות) ועוד.

איזה תקן קיים עבור דלתות אש?

תקן 1212 של מכון התקנים מגדיר את התנאים הנדרשים לייצור דלתות עמידות מפני אש במבנים. הדלתות נמדדות ביחידות זמן של 30 דקות בהתאם לנתוני המבנה, מטרות הדלת ומיקומה. הדלתות צריכות להיות מיוצרות מפרזול שעמיד בפני אש וחום, לכלול בידוד חד צדדי ברמה גבוהה, כמו גם ידית בהלה שניתן לפתוח במקרה של שריפה ללא מפתח או עזרים אחרים.

התקן גם מחייב להתקין צוהר בדלת אש, כדי שיהיה קל לזהות ולאתר את המרחב הבטוח, כאשר החוק מגדיר את גודלו וגובהו של הצוהר ואת החומר ממנו עליו להיות מיוצר: זכוכית משוריינת ומחוסמת באותה דרגת עמידות כמו הדלת כולה

חשוב לדעת לפני התקנת דלתות אש

דלתות אש חייבות להיות מותקנות על ידי גורם מוסמך. לא משנה מה דירוג האש של דלת האש שלכם, כל עוד היא לא מותקנת בצורה טובה ומקצועית, ייתכן שהיא לא תעמוד בשריפה כמו שצריך וכך לא תיתן את המענה הראוי.

מלבד תקנים שמגדירים כיצד לייצר את הדלתות, יש גם תקנים שמגדירים כיצד להתקין אותן, קובעים מה הרווח המוגדר בין הדלת למשקוף, באילו מוצרי התקנה יש להשתמש ועוד. לכן יש לעבוד עם חברה מוסמכת לייצור והתקנת דלתות וכך לזכות לשקט נפשי ולידיעה שהדלת שבחרתם תשרת אתכם בצורה נאמנה ותעניק את כל הבטיחות והרווחה שעבורן תוכננה מלכתחילה למשך שנים.

אל תהפכו את בית העסק שלכם או את ביתכם למלכודת מוות בזמן שריפה.
אם גם לכם חשוב לשמור על בטיחותכם ולמנוע מאנשים אחרים להיפגע – מהרו ופנו אלינו עוד היום לצורך התקנת דלתות אש ועוד דלתות ממ"ד !

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
09-7400022

דילוג לתוכן