072-2160433

תקנות עבודה בגובה

תוכן עניינים

היכן נכנסת עבודה בגובה בימינו? כיום כמעט כל תחום שעוסק בתחזוקה, מפעלים, בנייה והשכרת ציוד לבניין מתעסק גם בתחומי עבודות מסוג זה, אומנם לא נחשבת להכי בטיחותית, אך בתחומים הללו אין כל כך ברירה לכן מאוד חשוב גם לעובד וגם ללקוח להישמע להוראות הבטיחות.

מי מותר להעסקה?

חברות המעסיקות עובדים בתנאים ייחודיים, כמו של
אלה העובדים בגובה, מחויבות לנקוט באמצעי בטיחות
מתוגברים על מנת להבטיח את שלומם של העובדים.
החברות בתחום זה חייבות להעסיק אך ורק עובדים
שאינם קטינים ואשר עברו הכשרה מיוחדת מטעם
מדריך מוסמך לעבודה מסוג זה
(תוך הנפקת והצגת אישורים תקפים המציינים את מעבר ההדרכה).

עבודה בגובה

מה חשוב מאוד לוודא לפני תחילת העבודה?

 

תקנות עבודה בגובה מדגישות כי על העובד להיות במצב אופטימאלי לפני תחילת המלאכה. היות ותנאי עבודה קיצוניים שכאלה מהווים סכנה ישירה על שלום העובד, יש לוודא כי העובד אינו נמצא תחת השפעות סמים או אלכוהול, וכן שאינו סובל מבעיות פיזיות כלשהן.

 

באמצעי הבטיחות חייבים להיות מאפיינים ספציפיים שמעוגנים בתקנות העבודה

 
ראשית כל, רתמת הבטיחות שתסופק לעובד תהיה מגובה בסופג אנרגיה, אשר ישולב ברתמות (כמובן לפי סוג הציוד שנעשה בו שימוש). כמו כן, אמצעי הקשירה מחויב להיות איכותי ולספק אמצעי עזר לצמצום גובה הנפילה. בנוסף, החברה תקפיד על ביצוע בדיקות איכות של כלל הציוד שמספקת, ובמידה ותגלה פגם כלשהו בציוד תחליף אותו באופן מידי.

תנאים בשטח המעוגנים בתקנות הדרושות

יש צורך בסימון אזורים בשטח המקום, אשר עשויים להוות סכנה פוטנציאלית לשלום האזרחים וכן הציוד במקום. בזמן העבודה, יש לדאוג לעובדים נוספים אשר יימצאו במפלס הקרקע וידאגו לניהול הבטיחותי באזור. בנוסף, לעובדים אלה יהיה קשר עין עם העובדים בגובה, כך שיוכלו להכווין אותם בעבודתם וגם להפסיקה או לדחותה במקרה הצורך. תקנות עבודה בגובה מחייבות כי העבודה תיעשה אך ורק בתנאי מזג אוויר נאותים – במצבים שבהם יש רוחות חזקות או גשמים יש להישמע להנחיות בטיחות מפורשות בנושא.

תקנות של חדר ממד

חדרי ממ"ד חשובים ביותר להגנה מפני פגיעות פוטנציאליות, ומהווים מצרך חיוני עבור כל הישראלים (ובכל רחבי הארץ). במדינה שמאוימת מצפון ועד דרום – חדר ממד מהווה פתרון חשוב לשמירה על ביטחון דיירי הבית. על פי התקנות – חדר ממד יהיה לא פחות מ-9 מ"ר נטו, גובהו המינימלי יהיה 2.5 מטרים, מספר הקירות החיצוניים סביבו לא יעלה על 2, הקירות החיצוניים ייבנו בעובי מינימלי של 25 ס"מ ואילו הקירות הפנימיים ייבנו בעובי מינימלי של 20 ס"מ. בנוסף, בכל חדר שכזה יימצאו דלתות וחלונות הדף, צינורות אוורור וחלון אלומיניום. חברת תורתי בע"מ נחשבת לחברה מנוסה ומקצועית בתחום, ומספקת את כלל הנדסת המיגון הנדרשת על-פי התקנות המקובעות בחוק.

דואגים לביטחונכם ולנוחותכם בשעת חירום?
אז כדאי שתתכננו נכון את חדרי הממ"ד שלכם.
לקבלת ייעוץ חייגו 072-2160433

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
09-7400022

דילוג לתוכן