072-2160433

מלאו פרטים ליצירת קשר
תוכן עניינים

תהליך ייצור דלתות ממ"ד על פי תקני פיקוד העורף

מרחב מוגן דירתי הוא מרחב המגן עלינו בשעת מצוקה של ירי טילים, הגנה מפני רסיסים וחומרים באוויר. המרחב יהיה ממוקם בדרך כלל באזור מרכזי בבית שקרוב לכלל הדיירים על מנת שיוכל לתת מענה מגן לכולם תוך זמן קצר. אז מה הופך אותו לכזה מוגן ואיך צריך לבנות אותו בצורה תקנית? זה הזמן לגלות.

מרחב מוגן דירתי – שומר עלינו מפני ירי טילים

כשאנו אומרים שהממ"ד שומר עלינו מכל צרה בשעת המלחמה אנו מתכוונים לכך, כי למעשה הוא מוגן כמעט מהכול. מה שהממ"ד מקנה הוא בעצם חסימת ההדף הנוראי שיכול חלילה לפגוע בגוף האדם וכמובן ספיגת רסיסים וריקושטים. הממ"ד גם מוכן לפגיעת טיל כימי כך שלמעשה אנו נישאר אטומים ומוגנים.
דלתות ממ''ד

איך בונים ממ"ד בצורה תקנית?

לא כל אחד יכול להתקין דלת ממ"ד או חלונות לממ"ד כי מדובר על כבודה מקצועית שמחייבת רישיון עבודה בתחום. יש מספר חברות בשוק שמבצעות את העבודה בצורה רשמית וחוקית ומעבר לבירוקרטיה חשוב להבין שבסופו של דבר בניית הממ"ד היא עניין די רציני, כי בסופו של דבר בנייה לא תקנית רק כדי לצאת מידי חובה תהיה מסוכנת מאוד. את הממ"ד צריך לבנות בהתאם לתקנים של פיקוד העורף וכך תוכלו לדעת שאתם בידיים טובות.

אלו חלקים משמעותיים יש בממ"ד?

בעת כניסה אל הממ"ד, תשימו לב שמדובר בחדר אטום ומיוחד, דלת הממ"ד היא גדולה במיוחד וגם לא כל כך קלה. אמנם תוכלו לפתוח אותה בלי בעיה אך בסופו של דבר יש צורך להפעיל הרבה יותר כוח מאשר דלת רגילה, כאשר היא יכולה גם להיות נסתרת אך בשעת צרה היא עדיין תוכל לסייע להגן באופן מלא. הממ"ד עשוי מקירות בטון מזוין עבה במיוחד ויש בו חלון שמאפשר לאוורר את החדר אם כי גם חלון זה הוא חלון תקני שחייב להיבדק ולהיאטם בצורה מלאה לחלוטין.

איך מייצרים דלתות ממ"ד על פי תקני פיקוד העורף?

לפני ביצוע בניית דלתות ממ"ד ישנם כמה דגשים חשובים שחשוב לדעת:

איטום וחוזק –

דלת ממ"ד חייבת להיות חזקה ואטומה והנהלים לגביה מאוד מחמירים. בסופו של דבר היא הנקודה החלשה של הממד כולו כיוון שהיא לא עשויה מבטון אך לפי התקנים של פיקוד העורף היא חייבת להיות עשויה מפלדה חזקה ולהכיל גומי אטום שיאטום את כל הצדדים.

הקפדה על נהלי המשקוף –

המשקוף של הממ"ד גם הוא חייב להיות חזק ולמעשה לדלת אין שום סיבה שיהיה מנעול אם כי יש לה מנעול ידני שנסגר מבפנים, כאשר מבחוץ הנעילה אסור ולא מתאפשרת. היא חייבת להיות תקנית תמיד ולא להכיל חלודה שיכולה לסכן את יכולות האיטום שלה כאשר במהלך הייצור שלה יש צורך להשתמש בפלדה מזוינת ומלאה.

בדיקת תקינות וחוזק לפני המעבר –

היא חייבת לעבור בדיקות תקינות כדי לוודא את היכולת שלה להגן על המרחב המוגן בעת צרה. את הבדיקה הזו חייבים לבצע לפני כניסה לדירה חדשה.

היכן ניתן להשיג דלת איכותית לממ"ד ?

אם אתם רוצים להיות בטוחים אתם צריכים לבצע בחירה בטוחה. מרחבים מוגנים הם לא משחק ילדים, הם יצילו אתכם ואת המשפחה שלכם בעת צרה. אנו באחים תורתי מציעים לכם את השירות הכי מקצועי שיש כאשר יחס אישי ושירות לקוחות הם ערכים שמלווים אותנו כבר שנים רבות. אנו מחזיקים בכל ההיתרים והרישיונות ועובדים רק עם חומרים תקניים שמאושרים על ידי פיקוד העורף, בהנחיות שמתעדכנות כל הזמן כדי לספק ללקוח בדיוק את מה שהוא צריך!

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
09-7400022

דילוג לתוכן