072-2160433

סולמות מילוט

תוכן עניינים

ישראל היא מדינה מאוימת, את זה יודע כל מי שחי פה, מדינה שאחת לכמה שנים ולפעמים גם פחות מזה, מגיעה לעימות צבאי עם אויב כזה או אחר באחד מהגבולות שלנו. יש בישראל מודעות רבה למוגנות ופיקוד העורף מעביר מידע כל הזמן באמצעי התקשורת ומבצע תרגילים רבים במהלך השנה, אך בכל זאת, כל אחד מאיתנו צריך לדאוג לעצמו ולמשפחתו כדי שברגע האמת נוכל להגן על עצמנו ועל היקרים לנו.

מרכיב חשוב מאותה הגנה ומוכנות היא השמשת המקלט כדי שניתן יהיה לשהות בו, אך לא רבים מודעים לדבר נוסף – היכולת להיכנס ולצאת ממנו. כאן בדיוק נכנס סולם חירום בחדרי מיגון שהוא סולם מילוט לשעת הצורך.

✔️ ניסיון של 50 שנים בתחום
✔️ כל המוצרים מאושרים על פי התקן של פיקוף העורף
✔️כל סוגי סולמות המילוט למקלט
✔️ לכו עם הניסיון והמקצוענות – בבטיחות חייבים לבחור בטוב ביותר!
התקשרו עכשיו! 072-3226380

סולמות מילוט

מה תפקידו של סולם מילוט?

המקלט הוא מקום המפלט בשעת סכנה, והוא זה שאנו אמורים לשהות בו כדי שיגן עלינו. בדרך כלל הוא מתחת לפני האדמה והוא בנוי מחומרים חזקים במיוחד על מנת שיוכל לשרוד פיצוצים וטלטלות, וכשמתכננים מקלט חשוב מאוד גם לתת את הדעת לגישה אליו וממנו.

מצד אחד צריך להיכנס אליו כמה שיותר מהר, בצורה מסודרת ובטוחה ומצד שני, חשוב שניתן יהיה לצאת ממנו גם אם בחוץ יש הרס רב. לסולם מילוט במקלט יש תפקיד ברור – הסולם צריך לתת את המענה למקרה בו המבנה שתחתיו נמצא המקלט קרס ואין אפשרות לצאת מהמקלט בדרך הרגילה. היציאה בעזרתו תהיה דרך פתח החירום.
 

סוגי הסולמות ושימושם

ישנם שני סוגי סולמות מילוט במקלטים:

1. סולם קבוע לקיר
2. סולם נייד

השימושים של הסולמות הללו:

סולם קבוע לקירסולם הקבוע לקיר בקרבת החלון במקלט. מסייע להימלט מהמקלט בשעת הצורך כשאין אפשרות אחרת. לא עושים בו שימוש כדי להיכנס או לצאת אלא שומרים עליו לרגע האמת, הרגע בו הוא יהווה תחליף ליציאה הרגילה מהדלת כאשר אין ברירה.
סולם ניידסולם אותו אפשר יהיה לחבר בשעת הצורך כדי לטפס עליו ולצאת מהמקלט.
 
 
 
למה בכלל קיימים סולמות שאינן מחוברים לקיר? (סולם נייד)

איפה לאחסן את סולם החירום?

כשהסולם קבוע אין מן הסתם אפשרות לאחסן אותו במקום ספציפי אך אם זה סולם מילוט נייד שמחברים רק בעת הצורך, חשוב לשמור עליו בצורה טובה. איפה צריך לאחסן אותו? במקלט כמובן ולא מחוצה לו, כדי שהוא יהיה זמין בעת הצורך. חשוב לאחסן אותו במקום בו אין גישה לילדים, מקום יבש ועם כמה שפחות אבק. אפשר לעטוף אותו בצורה טובה ואפשר להכניס אותו לתוך חדרון שאפשר לנעול אם יש כזה במקלט.
 

לא מתפשרים על איכות – גם בסולמות מילוט

אחד הדברים החשובים ביותר בתכנון ובבניית המקלט, המשמש לנו כמקום מפלט בטוח ומגן בשעת סכנה, הוא נושא הגישה: היכולת לצאת ולהיכנס במהירות מהמרחב המוגן בהתאם לצורך, וזאת בדרך כלל דרך פתחי יציאת החירום ובעזרת סולם מילוט.
 
כאשר מציידים את המקלט בפריטי המיגון והמבנה הדרושים, אסור להתפשר באיכותו של כל פריט, ולו הסטנדרטי ולכאורה השגרתי ביותר. סולמות מילוט שאינם תקינים, או שלא הותקנו וחוזקו למבנה בצורה בטוחה ומהימנה, יכשילו אותנו בזמן אמת, ויפגעו קשות בנוחותה ובבטיחותה של הגישה שלנו אל המקלט וממנו אל העולם החיצון.
 
לכן, ציוד למקלט ולמרחב המוגן קונים רק אצל יצרנים המתמחים בתחום: אחים תורתי בע"מ הנדסת מיגון – חברה ותיקה בעלת 50 שנות ניסיון ומוניטין בייצור כל פריטי המיגון החיוניים לשמירה על ביטחונכם במקלטים ובמרחבים מוגנים.

בחירת החברה להתקנת הסולם והסכנות בהתקנה לא איכותית

כל ציוד למקלט ובכללו סולם חירום, צריכים להיות מיוצר רק אצל מומחים בתחום ומי שיש להם ניסיון של שנים רבות בתחום. חשוב להתקין את הסולם רק אצל חברה ותיקה כזו שהמוצרים שלה מצוידים בתווי תקן של מכון התקנים הישראלי כדי שתדעו שמדובר על מוצרים באיכות גבוהה.
התקנה לא איכותית היא סכנה אמיתית. סולמות לא תקינים או כאלו שהותקנו במקלט שלא באיכות גבוהה ובבטיחות מקסימלית עלולים מצד אחד לא לסייע בזמן אמת להימלטות מן המקלט ומצד שני, גם לגרום לפציעות ונזקים.אל תתפשרו על פחות מהטובים ביותר בכל מה שנוגע לציוד במקלט שלכם!
סולמות מילוט

מחפשים סולם מילוט / סולם קבוע לקיר? אחים תורתי הפתרון בשבילכם!
בחברת אחים תורתי נשמח לספק לכם חבילות של מוצרים בתחום או פריטים בודדים, בהתאם לצורך. כל המוצרים, סולם קבוע לקיר ודלתות הדף ועד לצינורות האוורור, מצוידים בתווי תקן של מכון התקנים הישראלי, והינם עומדים בדרישות המחמירות והחיוניות של תקנות פיקוד העורף ובתקני האיכות ISO 9001:2000. ניסיוננו נרתם לעזרתכם גם בהתקנה מקצועית וקפדנית של הסולמות ופתחי החילוץ והחירום הסמוכים להם.

בניית ממ"ד - אחים תורתי

מאמרים בתחומים נוספים

מהי חשיבות מרחב מוגן דירתי?

הממ"ד, מרחב מוגן דירתי, הוא מבנה ממוגן שנמצא בתוך דירת מגורים או בצמוד לה המשמש לצרכי הגנה בדומה למקלט. בדירות רבות כיום בישראל, כאלה שנבנו בשנים

קרא עוד »
איך ניתן לבצע תיקון דלת ממ"ד?

מדינת ישראל חווה מאז הקמתה עליות ומורדות בכל הקשור למצב הביטחוני, כאשר העורף הישראלי סופג את ההשלכות של המצב. אחד מהאיומים המרכזיים על העורף הישראלי

קרא עוד »
מיגון דירה במדינת ישראל

מדינת ישראל חוותה תהפוכות וטלטלות ביטחוניות לאורך כל שנות קיומה והעתיד, לצערנו, אינו צופה שינוי בעניין. בתוך המציאות המורכבת הזו, עלינו לעשות את המיטב עבור

קרא עוד »

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
09-7400022

דילוג לתוכן