072-2160433

מרחב מוגן דירתי – ממ"ד

תוכן עניינים

מהו חדר ממ"ד ומהי מטרתו

מהו חדר ממ"ד? מרחב מוגן דירתי, המוכר בראשי התיבות ממ"ד, הוא למעשה מבנה ממוגן כמו מקלט, אשר נמצא בתוך הדירה או בצמוד לה. מדובר בחדר שגודלו המינימאלי, על פי התקנות כיום, אינו יורד מתשעה מ"ר ומטרתו להגן על דיירי הבית או הדירה בו הוא נמצא.
מרחב מוגן דירתי - ממ"ד

מאז מלחמת המפרץ מדינת ישראל מחייבת קבלני בנייה להתקין מרחב מוגן דירתי בכל יחידת דיור חדשה. המטרה היא להגן על תושבי ישראלי מפני נפילות טילים או רסיסים אשר הפכו לאיום ממשי בעשורים האחרונים. בעשור האחרון אנו עדים לתרומתו האדירה של הממ"ד להצלת חיים בעיקר בערים עוטפות עזה אך גם בערים הדרומיות וביישובים שבגבול הצפוני עם לבנון.

חברת האחים תורתי מספקת לכם את כל המוצרים הדרושים לממ"ד שלכם:
 • דלתות למרחב מוגן
 • חלונות הדף
 • צינורות אוורור
 • סולמות חירום
 • מגני רסיסים לקירות חוץ
 • מערכות איטום
 • חבקים
מרחב מוגן דירתי - ממ"ד

החברה מפתחת ומייצרת את מוצרי האיכות שלה, אשר עומדים בדרישות פיקוד העורף ובעלי תו תקן ישראלי. אנו פועלים בתחום המסגרות מזה למעלה מ- 30 שנה, וניסיון זה מאפשר לנו לעמוד לצדכם בתכנון חדרי ממ"ד.

ת"י 4422 קובע את הדרישות בהם צריכים לעמוד כל המתקנים הדרושים לבניית חדרי ממ"ד דלתות, חלונות ופתחי אוורור. התקן קובע את המידות הנכונות של המוצרים השונים, כמו גם את צורת ההתקנה הנכונה. התקן מגדיר את כל הבדיקות שיש לבצע למוצרים הללו במטרה לוודא את מידת האיטום שהמוצרים הללו מספקים.

לפני מלחמת המפרץ בישראל חששו בעיקר מפגיעה של נשק כימי או ביולוגי, ולכן עיקר הדגש בהגנת העורף הושם על איכות האוויר, כלומר מסכות אב"כ. המלחמה עצמה, כמו גם המלחמות שבאו אחריה, הוכיחו שהאתגר הגדול ביותר העומד בפני העורף הוא התקפות התשה קונבנציונליות לאורך זמן, ולכן התעורר הצורך במרחבים מוגנים שיאפשרו לאזרחים להמשיך ולקיים סוג של שגרה גם בשעות חירום, שנמשכים לעיתים ימים שלמים. כשהתברר הצורך החדש, ראינו את המקלטים נכנסים לתוך הבית. למעשה תכנון חדרי ממ"ד בימינו הינו חלק בלתי נפרד מתכנון הפנים של הדירה או הבית.

חלונות ממ"ד ודלתות הדף

כאשר אנו מבצעים בניית ממ"ד בבית פרטי ביחידת דיור עוד בתחילת שלבי התכנון ההעדפה היא, כמובן, שהוא יהיה חדר פנימי ללא קירות חיצוניים, אך במקרים רבים בנייה כזו אינה אפשרית ולאותו מרחב מוגן יש לפחות קיר אחד הפונה כלפי חוץ. בקירות אלה נהוג להתקין חלון ממ"ד. חלונות ממ"ד הם חלונות מסיביים אשר גם משמשים כחלונות הדף המגנים מפני הפגזה בקרבת הבית והם גם אטומים לחלוטין כך שהם מגנים על הנמצאים בחדר גם מפני התקפה כימית או ביולוגית. כיום, בזכות מגוון רחב של מוצרים אשר עומדים בתקנות פיקוד העורף ניתן להתקין חלונות ממ"ד צבעוניים בעלי מראה הרבה פחות מאיים מחלונות פלדה אפורים. כך, בימי שגרה ושלום ניתן להשתמש בכל מרחב מוגן דירתי כחדר ילדים, כחדר עבודה וכיוצא באלה. דלתות ממ"ד הן בעלות תכונות דומות לאלה של החלונות וגם הן מגינות עלינו מפני פגיעות ורסיסים.
דלתות ממ''ד

אביזרים נוספים

מרחב מוגן דירתי הוא בסופו של דבר רק חדר ולעיתים אנו נאלצים להשהות בו שעות ארוכות. כדי לאפשר שהייה שכזו מומלץ לוודא התקנה של אביזרים נוספים אשר יהפכו את השהייה לנעימה יותר. בין אותם מוצרים ניתן למצוא:
 • שירותים כימיים
 • צינורות אוורור
 • מסנני אוויר
 • ועוד
 

אחים תורתי – אתכם בשגרה ואתכם בחירום כי חדר ממ"ד זו המומחיות שלנו!

מדינת ישראל נמצאת תחת איום תמידי ולעולם לא נוכל לדעת מתי יעלה הצורך בשימוש בחדר ממ"ד. כפי שכבר נועדנו לגלות, האיום יכול להתממש ברגע אחד ואנו נמצא עצמנו לא מוגנים. לכן אנו ממליצים לכל מי שהממ"ד בביתו לא עבר בדיקות תקינות בשנה-שנתיים האחרונות יתקשר עוד היום לבדיקת תקינות ממ"ד ויפעל עבוד חדר ממ"ד תקין!

אנו בחברת האחים תורתי עוזרים לכם לתכנן חדרי ממ"ד שישמשו אתכם היטב ביומיום וגם לא יאכזבו אתכם בשעת חירום. אנו מעניקים לכם ייעוץ אחראי ומקצועי, המתבסס על שנים רבות של ניסיון בתחום.

חברת אחים תורתי מציעה מגוון רחב של מוצרים המותאמים להתקנה במרחב מוגן דירתי אשר עומדים בכל התקנים!

 

דואגים לביטחונכם ולנוחותכם בשעת חירום?עוד היום תוכלו לתכנן נכון את חדרי הממ"ד שלכם.
לקבלת שירות מהיר, מקצועי ואדיב אתם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום דרך האתר או חייגו עכשיו:

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
09-7400022

דילוג לתוכן