072-2160433

מערכת סינון לממ"ד

תוכן עניינים

ממ"ד הוא המרחב המוגן הדירתי שאמור לתת לדיירי הבית הגנה מלאה בשעת התקפת טילים או מלחמה באופן כללי. הממ"ד אמור לתת הגנה הן מפני טילים בעלי ראש קונבנציונלי והן מפני כאלה בעלי ראש כימי או ביולוגי. ממ"ד אמור לספק הגנה גם ללא המסכות בזכות מערכת סינון לממ"ד שמסננת את האוויר ונוספה ב – 2010 כחלק בלתי נפרד מתקנות פיקוד העורף בכל הקשור לבניית ממ"ד.

✔️ אחים תורתי – מובילים את תחום המיגון כבר 50 שנה
✔️ מערכות סינון לממ"ד העומדות בתקן של פיקוד העורף
✔️ התקנה של מערכות סינון אוויר לממ"ד
✔️ שירות בכל הארץ
התקשרו עכשיו 072-2160433

מערכת סינון לממ''ד

מהי בדיוק מערכת אוורור וסינון לממ"ד?

 
מערכת סינון לממ"ד נראית כקופסה בעלת מראה אסתטי שיש להתקין על הקיר. היא קומפקטית ולא תופסת מקום רב מדי. לדבר בהחלט יש משמעות כאשר שוהים בחדר אחד מספר אנשים למשך זמן. מערכת אוורור וסינון לממ"ד מיועדת לספק אויר נקי לשישה אנשים לזמן ממושך. מערכות סינון מתקדמות יכולות לפעול בשני מצבים שונים: מצב אוורור ומצב סינון. במצב סינון המערכת אפקטיבית לשימוש במשך שבועיים או יותר ברצף, נתון שהוא קריטי אם מדובר על לחימה ממושכת כולל בהתקפות כימיות או ביולוגיות. רק לשם השוואה, במידה ואין מערכת עם מסנן אויר לממ"ד, ניתן לשהות בממ"ד עד 3 שעות (כשישנם 6 אנשים בממ"ד) כך שהיתרון בהתקנה שלה הוא רב ולמעשה הדבר נדרש.
 

איזה תקן קיים למערכת סינון לממ"ד?

 
היום ישנו תקן מערכת סינון לממ"ד על פיו התקנת מערכת כזו בממ"ד היא חובה. תקנה 6869 הקובעת זאת נוספה ב 2010 על מנת לוודא שהממ"ד מספק את כל ההגנה הנדרשת ולא רק מגן מפני התקפה קונבנציונלית. ממש כמו תקנים אחרים אותם יש למלא באופן מושלם על מנת לקבל טופס 4 ולאכלס בניין, היום התקנת המערכת היא בגדר חובה ונדרשת כדי לקבל אישור עבור בניין חדש או שיפוץ בניין קיים. לדבר יש חשיבות לא פחות מתקנות כיבוי אש או דרישות נוספות בהן יש לעמוד כדי שהבניין יוגדר כאפשרי למגורים.
 

כיצד המערכת פועלת?

 
הפעלתה של המערכת היא קלה ונוחה ממש כמו הפעלת מכשיר חשמלי אחר. היא נעשית בלחיצת כפתור. עם הפעלתה המערכת שואבת אויר מבחוץ, מסננת אותו ומזרימה אותו לחדר כשהוא נקי לחלוטין. בנוסף, כדי לשמור על אוורור הממ"ד כל הזמן למרות שהוא סגור לחלוטין, נוצר מצב של "על-לחץ", מצב בו לחץ האויר בחדר גבוה מעט מזה שבחוץ כך שישנה תנועה קבועה של אויר מהממ"ד החוצה. כך ישנה תחלופה קבועה של אויר כל הזמן. ישנו שסתום האחראי על כניסת האויר הנקי ושסתום האחראי על יציאת האויר בטכניקת על לחץ.
מערכת סינון לממ''ד

התקנת מערכת סינון לממ"ד

גם אם התקנת מערכת סינון לממ"ד לא הייתה בגדר חובה יש לה יתרונות רבים וסיבות מדוע היה כדאי להתקין אותה. זוהי מערכת מצילת חיים כשהיום אי אפשר לדעת איזה סוג התקפה יבחר האויב להנחית עלינו. מערכת כזו נותנת חופש וביטחון וחוסכת דרכי הגנה כמו מסכת אב"כ. מומלץ להתקין את המערכת דווקא בשעת רגיעה ולא ברגע האחרון בשעת חירום כי אז זמן האספקה עלול להיות ארוך יותר בגלל עומס שנוצר תוך זמן קצר.

מערכת סינון לממד זו המומחיות שלנו

 
חברת האחים תורתי בע"מ מעמידה לרשותכם למעלה מ- 50 שנות ניסיון ומוניטין בייצור, בשיווק ובהתקנה של אביזרי מיגון למקלטים ולמרחבים מוגנים. כל אביזרי המיגון עומדים בתקנים המחמירים של מכון התקנים הישראלי וכן בדרישות פיקוד העורף.
בעמוד זה תוכלו להתרשם מחלק קטן מאביזרי המיגון שאנו משווקים, כגון:
  • מערכת סינון לממד
  • צינורות אוורור
  • מגני רסיסים לקירות חיצוניים
  • חבקים
  • מערכות איטום מודולאריות
  • סולמות ליציאת חירום
  • ועוד

מערכת סינון לממד | שאלות תשובות

כן, חומרים מזיקים כגון גזים רעילים, חלקיקים מזיקים או חומרים ביולוגיים יכולים לחדור לממקלטים ומבנים מוגנים דרך פתחים בלתי מוגנים או בזמן פתיחת הדלתות לאוויר החיצוני 

ללא מערכת סינון לממד עלולים להיות סיכונים בריאותיים חמורים לדיירים , האוויר בתוך המבנה עלול להזדהם בחלקיקים מזיקים כמו אבק, עובש וחיידקים. זה יכול להוביל למגוון של בעיות בדרכי הנשימה, כולל אלרגיות, אסטמה ואפילו דלקות ריאות. בנוסף, ללא אוורור מתאים, האוויר בתוך הבניין יכול להיות מעופש,  מה שמוביל להצטברות של פחמן דו חמצני וגזים מזיקים אחרים. זה יכול לגרום לכאבי ראש, סחרחורת ואפילו חוסר הכרה במקרים קיצוניים. בסך הכל, חיוני שתהיה מערכת סינון אוויר בכל מקלט או מבנה מוגן כדי להבטיח את בריאותם ובטיחותם של הדיירים.

סיכונים נוספים עשויים לכלול חום ולחות גבוהה, חוסר זרימת אוויר , תקלות חשמל ועוד … כמו כן, ייתכן ויהיה לחץ רגשי, חולשה ומצוקה מנטלית. הסיכונים הללו מצריכים תשובות יעילות על מנת להבטיח את הבריאות והבטיחות של האנשים בתוך המבנים המוגנים.

 מערכת סינון לממד יכולה לשפר משמעותית את איכות האוויר על ידי סילוק חלקיקים וגזים מזיקים מהאוויר. המערכת פועלת על ידי משיכת אוויר דרך מסנן, אשר לוכד חלקיקים כגון אבק ועובש. , ולסייע במניעת התפשטות המחלה. בנוסף, המערכת יכולה לסייע בהסרת גזים כגון פחמן דו חמצני, פחמן חד חמצני ותרכובות אורגניות נדיפות (VOCs) שעלולות להצטבר בחלל סגור. על ידי הסרת חלקיקים וגזים מזיקים אלה, מערכת סינון אוויר יכולה לעזור לשפר את איכות האוויר בתוך הממד , ולהפוך את הסביבה לבטוחה ונוחה יותר עבור הדיירים.

בניית ממ"ד - אחים תורתי

מאמרים בתחומים נוספים

מהי חשיבות מרחב מוגן דירתי?

הממ"ד, מרחב מוגן דירתי, הוא מבנה ממוגן שנמצא בתוך דירת מגורים או בצמוד לה המשמש לצרכי הגנה בדומה למקלט. בדירות רבות כיום בישראל, כאלה שנבנו בשנים

קרא עוד »
איך ניתן לבצע תיקון דלת ממ"ד?

מדינת ישראל חווה מאז הקמתה עליות ומורדות בכל הקשור למצב הביטחוני, כאשר העורף הישראלי סופג את ההשלכות של המצב. אחד מהאיומים המרכזיים על העורף הישראלי

קרא עוד »
מיגון דירה במדינת ישראל

מדינת ישראל חוותה תהפוכות וטלטלות ביטחוניות לאורך כל שנות קיומה והעתיד, לצערנו, אינו צופה שינוי בעניין. בתוך המציאות המורכבת הזו, עלינו לעשות את המיטב עבור

קרא עוד »

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
09-7400022

דילוג לתוכן