072-2160433

מלאו פרטים ליצירת קשר
תוכן עניינים

מיגון דירה במדינת ישראל

מדינת ישראל חוותה תהפוכות וטלטלות ביטחוניות לאורך כל שנות קיומה והעתיד, לצערנו, אינו צופה שינוי בעניין. בתוך המציאות המורכבת הזו, עלינו לעשות את המיטב עבור שמירה על בטיחותנו ובטיחות ילדינו, בחוץ ובבית. מיגון הדירה הוא הצעד הראשון והחשוב ביותר לכיוון הבטחת בטיחות בני הבית בעתות של מלחמה. מיגון זה מתבצע בראש ובראשונה באמצעות בניית ממ"ד בתוך הבית.

מהו הממ"ד?

מרחב המוגן הדירתי הינו מבנה ממוגן, בדומה למקלט, אך המבנה הזה מהווה חלק בלתי נפרד מהדירה עצמה, או שנמצא מיד בסמוך לה. מטרת מבנה ממוגן זה היא להגן על בני הבית מפני איום פצצות חומר הנפץ ולאטום את החלל מפני כניסת גזים רעילים בהם משתמשים במסגרת תקיפות שאינן קונבנציונאליות ובנשקים ביולוגיים וכימיים. הממ"ד הוכיח עצמו בהצלת חיים במבצעים האחרונים.

מאפיינים קריטיים שצריכים להימצא במרחב הממוגן הדירתי

החל משנת 1991 קיימת חובה שבכל יחידת דיור חדשה הנבנית במדינת ישראל ייבנה ממ"ד, זאת לאור הערכות ביטחוניות. על המבנה להיות בגודל של תשעה מ"ר או יותר, עליו להיות בחלק פנימי של הבניין, עם מיעוט של קירות חיצוניים. במידה וישנו קיר חיצוני, מומלץ להתקין חלון מסיבי ואטום. החלונות הללו לרוב עשויים מפלדה ואטומים בבטון. ניתן לשוות מראה עדין יותר באמצעות התקנת חלונות צבעוניים ואסתטיים.

אלמנטים שניתן להוסיף במבנה המוגן על מנת שיהיה מרחב נוח לשהייה

היות ולעיתים קיים צפי ביטחוני לשהות ממושכת במרחבים המוגנים, מומלץ להפוך את הממ"ד לנוח ביותר עבור בני הבית. ניתן להתקין שירותים כימיים, צינורות אוורור ומסנני אוויר. כמו כן, רצוי למקם בו מיטה או ספה, ארון עם אוכל ותרופות וכן משחקים וצעצועים לילדים.

חשיבות איכות התקנת פריטי המיגון להצלת חיים

קיימת חשיבות רבה לאיכות ההתקנה של פריטי המיגון במבנה המיגון הדירתי. התקנה לא נכונה של מסנני אוויר, או חלונות ממ"ד עשויה להביא לאיטום לקוי של מבנה המיגון ובעת מלחמה אף להוות גורם מסכן חיים. בחברת אחים תורתי בע"מ תמצאו את מיטב אנשי המקצועי בתחום הנדסת המיגון, שיעניקו עבורכם ועבור בני ביתכם שירות אדיב, מהיר ומקצועי. אל תחכו למלחמה הבאה, צאו עכשיו ומגנו את דירותיכם!

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
09-7400022

דילוג לתוכן