072-2160433

מלאו פרטים ליצירת קשר
תוכן עניינים

מהו קיר מגן?

כולנו יודעים עד כמה חשוב לוודא, שבדירה שאליה אנו עוברים, יהיה חדר שיתפקד בתור ממ"ד. הממ"ד מתפקד בתור החדר שמגן על כל יושבי הבית, במצבי חירום שונים. עם זאת, חשוב להבין שיש רכיב מסוים, אשר מתפקד כמשלים עבור הממ"ד, וזהו הקיר המגן. ההתקנה של קיר מגן איננה מוגדרת כחובה בכל הארץ, אולם היא בכל מקרה תמיד מומלצת, מה גם שיש אזורים שונים, ברמת סיכון בטחוני גבוהה יותר, שבהם יש חובה להתקין את הקיר. אז מה תפקידו של הקיר, ממה הוא מורכב, ואיך הוא משתלב בצורה אידאלית עם הממ"ד?

החשיבות של קיר המגן

  • ממה הקיר עשוי והיכן הוא מותקן? – קיר מגן עשוי מבטון מזויין. מדובר על חומר עבה במיוחד, בלתי חדיר, שנחשב איתן במיוחד. את הקיר עצמו, מתקינים באופן חיצוני לממ"ד, כאשר הוא צריך להיות במרחק בין שניים לארבעה מטרים מדלת הממ"ד. זהו המרחק האידאלי, כך שהקיר יתפקד בצורה הטובה ביותר. מה מוגדר כבטון מזוין? לפי התקנות של פיקוד העורף, עובי הקיר צריך להיות כ 15 ס"מ לפחות, בכדי להיחשב תקני.
  • הפחתת הלחץ – כאשר יש ירי של טילים למול קום מגורים, גם אם הטילים לא פוגעים באופן ישיר במבנה או בממ"ד, אזי הם מפעילים לחץ מסוים על המבנה. הלחץ יכול להיות הרסני לא פחות מהטיל עצמו, שכן הם יכולים לגרום להתמוטטות היסודות של המבנה, ולגרום לפצועים והרוגים. התפקיד של קיר המגן,הוא קודם כל להקטין את רמת הלחץ והאימפולס של המפגע, על המבנה ועל הממ"ד. הקיר עצמו הוא זה שסופג את מירב הלחץ והעוצמה של הטיל, וכך המבנה כולו, ובכללו גם הממ"ד, נותרים איתנים ועומדים, ואין פגיעה ביסודות.
  • חסימת רסיסים – נזק נוסף שירי של טילים ושאר מפגעים יכול לגרום, הוא חדירה של רסיסים. הרסיסים הם מסוכנים, והם אף משתייכים לכמה קטגוריות שונות. יש רסיסים מהנשק עצמו, ויש כמובן רסיסי זכוכית שיכולים לגרום לפציעות חמורות. התפקיד של קיר מגן הוא למנוע את החדירה המשמעותית של הרסיסים הללו. כך, מונעים נפגעים בגו ובנפש, ונותרים מוגנים היטב בתוך הממ"ד. חשוב מאד לציין, כי הקיר המגן לא מפחית את הסיכוי לחדירת רסיסים ל 0%, אף כי הוא עדיין מפחית את הסיכון באופן משמעותי מאד.
  • מניעת ירי – תפקיד חשוב נוסף בהתקנה של קיר מגן, הוא בכך שהקיר משמש כחומה מגינה מפני מקרים של ירי ישיר. ירי ישיר אמנם נחשב נדיר יותר מהתקפות טילים, אך אין זה אומר שהוא לא מתבצע כלל, וידועים הניסיונות שלארגוני הטרור להכשיר צלפים, שיבצעו פגיעות בבני אדם דרך חלונות הבניין. קירות המגן מקשים על משימה זו.

פונים לאחים תורתי לקבלת מיגון איכותי

אם אתם מעוניינים בהתקנה שלקיר מגן לפני הממ"ד שלכם, כך שההגנה שתקבלו תהיה אולטימטיבית, אתם מוזמנים לפנות לאחים תורתי בע"מ. חברת אחים תורתי בע"מ, עוסקת במתן פתרונות מיגון הנדסיים לצרכנים פרטיים ומוסדיים כאחד, ועובדים לפי התקנות הנדרשות של פיקוד העורף.
חלונות ממ''ד

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
09-7400022

דילוג לתוכן