072-2160433

מלאו פרטים ליצירת קשר
תוכן עניינים

מהי חשיבות מרחב מוגן דירתי?

הממ"ד, מרחב מוגן דירתי, הוא מבנה ממוגן שנמצא בתוך דירת מגורים או בצמוד לה המשמש לצרכי הגנה בדומה למקלט. בדירות רבות כיום בישראל, כאלה שנבנו בשנים המוקדמות יותר מאז הקמת המדינה ובבתים פרטיים מסוימים אין ממ"דים. לשם כך, להלן המדריך לבניית מרחב מוגן דירתי.

האם מומלץ לבנות ממ"ד?

במדינה כמו ישראל, בה האיום הביטחוני מתנוסס מעלינו במשך כל ימות השנה, ישנה חשיבות גבוהה במיוחד לנושא המרחב המוגן באזור הביתי, למען ההגנה עלינו ועל משפחתנו. המרחב המוגן הדירתי הוכח בתור אמצעי הגנה בעת מתקפות טילים לא פעם במערכות האחרונות שכללו את העורף הישראלי. מכאן, עלינו לוודא כי בבתינו ישנו מרחב מוגן דירתי ובמידה ואין, מומלץ לבנות אחד שכן הבטיחות היא במקום הראשון.
דלתות ממ''ד

מה הפרוצדורה לבניית מרחב מוגן דירתי?

החל משנת 1991, בכל יחידת דיור חדשה שנבנית בישראל חובה שייבנה מרחב מוגן דירתי לאור הערכות וצפי ביטחוני. המבנה צריך להיות בן 9 מ"ר לפחות, בחלקו הפנימי של בניין הדירות או הבת הפרטי- עם מיעוט בחפיפה עם קירות חיצוניים. במידה ומדובר בבניין דירות- על הדירות הגבוהות יותר לגייס את יתר דיירי הבניין מהקומות הנמוכים יותר לבניית מרחבים מוגנים גם בדירותיהם על מנת שהמרחב המוגן הגבוה יותר ייתמך על גביהם.

האם ניתן לבנות ממ"ד בכל בית?

במקרה של בית פרטי, גם אם מוצו כלל זכויות הבנייה, לא תהיה כל בעיה לאשר בניית מרחב מוגן, שכן מדובר באינטרס של המדינה לאשר זאת. על המרחב המוגן הדירתי לעמוד בתקנים המוגדרים על פי המדינה, כך שהמרחב המוגן יהיה ברמה בטיחותית גבוהה ככל הניתן. על פי התקנים, על המרחב המוגן הדירתי לכלול פתחי אוורור, חלונות ממ"ד ודלתות מסיביים אשר יגנו בעת הפגזה בקרבת הבית וכמובן אטומים במקרה של התקפה ביולוגית או כימית. בשלב הראשון, יש לפנות לאדריכל, לאחר מכן לעירייה על מנת לקבל את ההיתרים הרלוונטיים לבנייה. לאחר קבלת ההיתר מהעירייה, יש לבצע בדיקת קרקע ולקבוע עם קבלן לתכנון וביצוע של עבודת הבנייה. חברת אחים תורתי בע"מ מציעה ייעוץ והכוונה בכל הקשור לבניית מרחבים מוגנים דירתיים וביתיים.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
09-7400022

דילוג לתוכן