072-2160433

חלון דור חדש – הדור החדש של חלונות לממ"ד

תוכן עניינים
בניית ממ"ד בדירת מגורים היא חובה חוקית החלה על הקבלן / יזם במעמד הבניה ובלעדיו לא יוכל לקבל את האישורים הדרושים לו למבנה. ממ"ד- מרחב מוגן דירתי, צורך שנוצר בעת מלחמת המפרץ הראשונה במטרה לספק הגנה במרחב הביתי, ללא צורך בחיפוש אחר פתרונות חיצוניים-דוגמת מקלטים או ממ"ק (מרחב מוגן קומתי).

חוק בניית ממ"ד

מלחמת המפרץ הראשונה שהביאה לחקיקת חוק הממ"דים, הביאה גם שאלה בנוגע לאיומים הקיימים על מדינת ישראל. הציפיה למתקפה בלתי קונבנציונאלית לצד הגעתם של טילים בעלי ראש נפץ קונבנציונאלי בלבד, הולידו פתרונות מיגון מאולתרים אשר לא בטוח שהיו מחזיקים מעמד בזמן אמת. המצב המדיני ופרוץ המלחמה הביאו הן לחקיקת חוק הממ"דים והן לפיתוח וייצור של אמצעים ועזרים למיגון הבית, שנועדו לאפשר לעורף להתמודד עם מצב מלחמה מבלי לנטוש את ביתו. הבחירה באבזור משלים דוגמת חלון דור חדש, דלת ביטחון משוריינת לממ"ד, מערכות סינון אוויר ופתרונות נוספים.

כיצד מגן עלינו המרחב המוגן?

המרחב המוגן הדירתי נועד לספק תשובה לשתי שיטות הלחימה הללו גם יחד, ועל כן גם האבזור הנדרש לו, המפורט בחוק ובתקן. חלון לממ"ד מחויב לספק אטימות מלאה מחד גיסא ועמידות מפני הדף מאידך גיסא. חשוב לציין כי כל שיטות המיגון המוצעות מביאות בחשבון תרחישים רבים בניהם פגיעה בטווח הקרוב, מתקפה באמצעות נשק ביולוגי או כימי ותרחישים נוספים, אולם לא תוכל לתת מענה בכל מאת האחוזים, דוגמת פגיעה ישירה בממ"ד דרך החלון או הדלת.

חלונות ממ"ד דור חדש - כל מה שחייב לדעת

חלון מסוג זה הוא מונח המתייחס בעצם לסדרת חלונות חדשניים שאושרה על ידי פיקוד העורף, שחלון ההדף הינו גם חלון אטום גזים. מעבר לעמידה בפיצוץ ניתן יהיה לפתוח את החלון לאחר הפיצוץ.

פתרון ממד חדשני

חלון דור חדש מספק מענה הן לקבלנים בעת התכנון והבניה, כפתרון חלון ממ"ד חדשני מעולה המספק את המיגון ברמה הגבוהה ביותר לצד נוחות השימוש והאסתטיות המאפשרת עיצוב חדרים על פי טעם וללא מגבלות, חלון האלומיניום הפנימי מורכב על מסילה והינו חלון כנף על כנף שלא כקודמו חלון האטום גזים שנפתח 180 מעלות על הקיר.

מגוון סגנונות עם איטום מושלם

משנת 2017 נדרש להרכיב רק חלון דור חדש בממ"ד . חשוב לבחור בחלון דור חדש מאחד הדגמים המורשים המוצעים ועל פי העדפה אישית. חלונות מסוג דור חדש כוללים יחידת פלדה אימתנית הנסגרת בנעילה הרמטית ומיועדת להגנה מפני הדף רסיסים וגזים בעתות מלחמה. וחלון אלומיניום לשימוש יום יומי.

חלון דור חדש - רכישה והתקנה

יחד עם זאת, גם חלונות ממ"ד שזכו בעבר לאישור יכולים לסבול מבלאי או תקלות שיטילו ספק בעמידותם ותפקודם בזמן אזעקת אמת. שבר או סדק בציר, חלון אשר אינו נסגר בקלות, פגיעה במעטפת האלומיניום החיצונית ופגמים נוספים, מזמינים התייחסות, תיקון ואף החלפת החלון במקרה הצורך, במטרה להישאר ערוכים למקרה של מתקפת אמת.

מהו חלון תקני על פי פיקוד העורף?

חלון ממ"ד תקני הוא חלון העומד בכל דרישות המיגון והבטיחות, ונבחן בפרמטרים של חוזק ועמידות מפני נזק, הדף, רסיסים וריסוק, גודל החלון-במטרה לספק פתח מילוט לאדם בוגר במקרה הצורך, אטימות מלאה מפני חדירה של גזים רעילים, מהירות התפעול-סגירה ונעילה בשעת לחץ ועוד. כל חלון ממ"ד הנמצא כעומד בדרישות יסומן בתווית הצהובה- אישור פיקוד העורף.

בניית מרחבים מוגנים ופריטי מיגון רק אצל האחים תורתי

אנו בחברת אחים תורתי מתמחים בתחום בנייה ומיגון שנים רבות בשוק. אנו נותנים מענה לכל מבנה ציבורי או פרטי, בין אם זה תיקון חלון ממ"ד, חלון ממד הזזה, חלונות הדף, חלון אטום גזים ועוד…
הכל במחירים הכי אטרקטיביים ומשתדלים לענות לכל צרכי קהל לקוחותינו כדי לספק את שביעות רצונם על הצד הטוב ביותר.

מעוניינים לדעת פרטים נוספים אודות תיקון חלון ממ"ד? רוצים להזמין שירות תיקון מיידי? טלפנו אלינו לשיחת חינם ונשמח מיד לעמוד לשירותכם!

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
09-7400022

דילוג לתוכן