072-2160433

מלאו פרטים ליצירת קשר
תוכן עניינים

הנחיות פיקוד העורף למערכות אוורור

הנחיות פיקוד העורף לתכנון ולהתקנה של מערכות אוורור וסינון

מדינת ישראל נמצאת באופן תמידי תחת מצב איום. לכן אין זה מפליא כלל וכלל שאנשים רבים דואגים מבעוד מועד לבנות ממ"דים ומרחבים מוגנים נוספים, שבהם יוכלו לשהות בזמן מתקפה. חלק מהאנשים עדיין זוכרים את הימים שבהם נאלצו לשהות במקלטים עם מסכות אב"כ במשך שעות ממושכות, ואת תחושת המחנק והקלסטרופוביה שעטפה אותם. כדי להקל על השהייה במרחבים המוגנים, פיקוד העורף הוציא תקנה אשר לפיה יש להתקין בהם מערכות אוורור וסינון.
 
חברת אחים תורתי בע"מ מתמחה בייצור, באספקה ובהתקנת מערכות מיגון למרחבים מוגנים, מקלטים, ממ"ד, חדרים אטומים וכדומה. כבר למעלה מ- 30 שנה שצוות החברה מספק לקהל רחב של לקוחות מכל רחבי הארץ את כל הפתרונות הדרושים כדי להגן עליהם באופן הטוב ביותר, בהתאם לדרישות העירייה ו/או פיקוד העורף.

מהו תפקידן של מערכות האוורור והסינון?

שיפור המיגון: על פי חוק ההתגוננות האזרחית והתקנה החדשה בנושא ביקורת מקלטים והתקנת מערכות סינון, התשס"ח, 2007, חובה להתקין מערכות אוורור וסינון בכל המרחבים המוגנים. לצד ערכות המיגון האישיות, מערכות האוורור והסינון נועדו לשפר באופן משמעותי את המיגון בשעת חירום, בעיקר בזמן התקפה כימית או ביולוגית.
שיפור תנאי השהייה בחדר המוגן: מלבד שיפור המיגון, למערכות האוורור והסינון יש תפקיד נוסף – לשפר את תנאי השהייה במרחבים המוגנים. בזכות המערכות שמקטינות את אחוזי הלחות שבמרחבים ומאפשרות לאוורר את החדר גם בזמן שכל הדלתות והחלונות סגורים, השיפור בתנאי השהייה הוא ממשי. הודות למערכות אלו ניתן להאריך את השהייה במרחבים המוגנים בשעת סכנה.
 

אילו מערכות ישנן ומה ההבדל ביניהן?

קיימים סוגים שונים של מערכות אוורור וסינון. השוני ביניהן בא לידי ביטוי בגודלן, בייעודן וביכולתן לספוק אוויר. כך למשל, לצד מערכות שמשלבות בין אוורור לבין סינון שמסוגלות לספוק אוויר מסונן ולא מסונן, ישנן מערכות המיועדות לסינון בלבד.

כיצד מתאימים את המערכת הרצויה למרחב המוגן?

לצורך התאמת מערכת האוורור והסינון האידיאלית עבורכם יש צורך בתכנון מוקדם. למשל, יש לחשב את הנפח של המרחב שבו תתקינו את מערכת, לבדוק את מספר החלפות האוויר הנדרשות, תוך התחשבות במספר האנשים שאמורים לשהות במרחב המוגן ובפרמטרים נוספים שהיריעה קצרה מלהכיל אותם.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
09-7400022

דילוג לתוכן