072-2160433

מלאו פרטים ליצירת קשר
תוכן עניינים

הכנת המרחב המוגן לשהייה בשעת חירום

שדרוג ואיטום מקלטים
בראש ובראשונה יש לזכור שחשוב לשמור על תקינותו של המרחב המוגן ביומיום. אין לחסום את הגישה לאזור המדובר ואין לאחסן בו חפצים שקשה לפנות. ככלל, המרחב המוגן צריך להיות במצב של מוכנות תמידית. בנוסף, יש לאוורר אזור זה לעיתים קרובות, גם בתקופות בהן לא עושים בו שימוש.

הכנת המרחב המוגן לאחר קבלת הודעה על שעת חירום

יש לפנות את המרחב המוגן מכל חפץ מיותר שלא צריך להיות בו. עומס חפצים מיותרים יכול להקשות על פעולות הצלה בשעת הצורך. הפינוי צריך להתבצע בתוך 4 שעות מרגע ההכרזה על שעת חירום, ולכן אין להעמיס את חדרי הביטחון והמקלטים בחפצים רבים, ובוודאי לא בכאלו שקשה לפנות אותם מהחדר. אין להציב במרחב המוגן חפצים קבועים החוסמים את הגישה אליו.

איטום פתחים וצינורות אוורור

חדר ביטחון נועד לשמש כהגנה גם במצבים של מתקפת גזים רעילים, ולכן מותקנים בו אביזרים שנועדו לחסום את החשיפה לרעלים שונים. הדלת והחלון בחדר הזה מספקים איטום טוב ובנוסף קיימים צינורת אוורור המאפשרים גישה של אוויר. יש לבצע בדיקת תפעוליות ולוודא שכל המתקנים עומדים בכל דרישות התקן ולא נפגעו בשל בלאי או חבלה.

ציוד לשעת חירום

המרחב המוגן צריך להכיל כמה פריטים שישמשו את המשפחה בשעת חירום. בראש ובראשונה יש לדאוג לאמצעי תקשורת – טלפון זמין, טלוויזיה ורדיו שמופעל על סוללות. מזון ומים כמובן דרושים אף הם במרחב המוגן, ועדיף כמה שיותר. היות ואין מקררים, רצוי להשתמש בקופסאות שימורים. יש להכין תיק אישי לכל בן משפחה ובו חפצים אישיים כגון בגדים ומברשת שיניים. יש להצטייד במאוורר חשמלי, במיוחד אם מדובר על תקופת הקיץ. דלי ושקיות ניילון לאשפה יסייעו לכם לשמור על הניקיון, וספרים וצעצועים יעזרו להפיג את השעמום.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
09-7400022

דילוג לתוכן