072-2160433

אבזור מקלטים

תוכן עניינים

מתי לאחרונה בדקתם את תנאי המקלט המשותף שלכם? יש הרבה דברים שחשוב לברר בטרם נכנסים למקלט להבטחה שהמקלט שלכם בטוח, מוגן ותקין. ראשית, חשוב להבהיר כי המקלט הוא לא מחסן. אנשים רבים נוטים להעמיס את המקלט בבניין עם החפצים שהם מעוניינים לאחסן ולא מוצאים להם מקום, כמו למשל: עגלת תינוק, אופניים עם גלגל אחד ללא אוויר, רדיאטור ישן ועוד.

אלו היתרונות שחברתנו מציעה:
 
  • מערכות מיגון מתקדמות
  • איכות מוצרים בלתי מתפשרת
  • מערכת ניהול איכות באישור מכון התקנים
  • צוות מנוסה בעל 30 שנות ניסיון

פיקוד העורף – המלצות ותקנות

שנית, בזמן הקמת המקלט יש לפעול לפי תקנות פיקוד העורף, המחייב כל מקלט בבניין משותף לעמוד בדרישות מחמירות של איטום מקלטים ועוד… בכך ניתן להבטיח לדיירי הבניין מיגון מלא.
לפיכך, לפי המפרט של הפיקוד כל מקלט ייבנה בצורה הבאה: דלת היציאה למדרגות תסומן במסגרת בצבע מיוחד הפולט אור במצבי חושך (צהוב, ירוק, ורוד). מעל דלת הממד יש לתלות שלט ליציאה, המואר בתאורת חירום, ולמסגר אותו בצבע פולט אור. יציאות החירום יסומנו בשלט דומה וימוקמו בתחתית המקלט ובתקרתו. בנוסף, הסולם המוביל ליציאת החירום, יותקן בסמוך לה ויסומן בפס זוהר צהוב.

 

אבזור נוסף למקלט

על יד הסולם בקיר יותקן ציוד החשמל, מטף כיבוי האש וערכת העזרה הראשונה.
המקלט עצמו יכיל מיכל מים למי שתיה, שירותים כימיים, פרגוד פינתי (למי שרוצה להתלבש בפרטיות), פח אשפה ונקודות תקשורת לכבלים ולטלפון. כמובן שלכל אחד מהפריטים המוזכרים לעיל יהיה שלט מואר בצבע פולט אור, וכן על כל מדרגה המובילה למקלט יופיע פס פולט אור (באמצעות מדבקה או בצביעה).

 

מה עוד חשוב לברר על אבזור למקלט?

נוסף על כל אביזרי המקלט, הסימונים והשילוט החשוב, יש לבדוק כי תשתית החשמל במקלט היא תקינה ובטיחותית ושאושרה על ידי חשמלאי מוסמך. בנוסף, חשוב לוודא כי החלונות והדלתות מוגני הדף, צינורות האוורור תקינים וכן תשתית האינסטלציה תקינה.

בין אם אתם מעוניינים בממ"ד חדש לחלוטין או שאתם בכלל בכיוון שיפוץ מקלטים , האחים תורתי בעלת נסיון של עשרות שנים בתחום , כאן עבורכם לכל שאלה ויעוץ .
בניית ממ"ד - אחים תורתי

מאמרים בתחומים נוספים

מהי חשיבות מרחב מוגן דירתי?

הממ"ד, מרחב מוגן דירתי, הוא מבנה ממוגן שנמצא בתוך דירת מגורים או בצמוד לה המשמש לצרכי הגנה בדומה למקלט. בדירות רבות כיום בישראל, כאלה שנבנו בשנים

קרא עוד »
איך ניתן לבצע תיקון דלת ממ"ד?

מדינת ישראל חווה מאז הקמתה עליות ומורדות בכל הקשור למצב הביטחוני, כאשר העורף הישראלי סופג את ההשלכות של המצב. אחד מהאיומים המרכזיים על העורף הישראלי

קרא עוד »
מיגון דירה במדינת ישראל

מדינת ישראל חוותה תהפוכות וטלטלות ביטחוניות לאורך כל שנות קיומה והעתיד, לצערנו, אינו צופה שינוי בעניין. בתוך המציאות המורכבת הזו, עלינו לעשות את המיטב עבור

קרא עוד »

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
09-7400022

דילוג לתוכן