אחים תורתי בע"מ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
phone number
 
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
072-2160433
 
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מרחב מוגן דירתי - ממ"ד

 
מרחב מוגן דירתי, המוכר בראשי התיבות ממ"ד, הוא למעשה מבנה ממוגן כמו מקלט, אשר נמצא בתוך הדירה או בצמוד לה. מדובר בחדר שגודלו המינימאלי, על פי התקנות כיום, אינו יורד מתשעה מ"ר ומטרתו להגן על דיירי הבית או הדירה בו הוא נמצא.
מאז מלחמת המפרץ מדינת ישראל מחייבת קבלני בנייה להתקין מרחב מוגן דירתי בכל יחידת דיור חדשה. המטרה היא להגן על תושבי ישראלי מפני נפילות טילים או רסיסים אשר הפכו לאיום ממשי בעשורים האחרונים. בעשור האחרון אנו עדים לתרומתו האדירה של הממ"ד להצלת חיים בעיקר בערים עוטפות עזה אך גם בערים הדרומיות וביישובים שבגבול הצפוני עם לבנון.
 

חלונות ממ"ד ודלתות הדף

 
 
כאשר בונים ממ"ד ביחידת דיור, ההעדפה היא, כמובן, שהוא יהיה חדר פנימי ללא קירות חיצוניים, אך במקרים רבים בנייה כזו אינה אפשרית ולאותו מרחב מוגן יש לפחות קיר אחד הפונה כלפי חוץ. בקירות אלה נהוג להתקין חלון ממ"ד. חלונות ממ"ד הם חלונות מסיביים אשר גם משמשים כחלונות הדף המגנים מפני הפגזה בקרבת הבית והם גם אטומים לחלוטין כך שהם מגנים על הנמצאים בחדר גם מפני התקפה כימית או ביולוגית. כיום, בזכות מגוון רחב של מוצרים אשר עומדים בתקנות פיקוד העורף ניתן להתקין חלונות ממ"ד צבעוניים בעלי מראה הרבה פחות מאיים מחלונות פלדה אפורים. כך, בימי שגרה ושלום ניתן להשתמש בכל מרחב מוגן דירתי כחדר ילדים, כחדר עבודה וכיוצא באלה. דלתות ממ"ד הן בעלות תכונות דומות לאלה של החלונות וגם הן מגינות עלינו מפני פגיעות ורסיסים.
 
 
 

אביזרים נוספים

 
מרחב מוגן דירתי הוא בסופו של דבר רק חדר ולעיתים אנו נאלצים להשהות בו שעות ארוכות. כדי לאפשר שהייה שכזו מומלץ לוודא התקנה של אביזרים נוספים אשר יהפכו את השהייה לנעימה יותר. בין אותם מוצרים ניתן למצוא:
 
  • שירותים כימיים
  • צינורות אוורור
  • מסנני אוויר
  • ועוד
 
חברת אחים תורתי מציעה מגוון רחב של מוצרים המותאמים להתקנה במרחב מוגן דירתי אשר עומדים בכל התקנים!

לקבלת שירות מהיר, מקצועי ואדיב אתם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום דרך האתר או חייגו עכשיו: